Geri Dönüştürülen PET Şişeler
Bugün 35 adet
Bu Ay 17 adet
YIL 50 adet
Geri Dönüştürülen Giysiler
Bugün 35 adet
Bu Ay 17 adet
YIL 50 adet

Gama Mensucat San. A.Ş.

GAMA MENSUCAT SAN. A.Ş. Gaziantep Org. San. Bölgesi'nde 3 ve Düzce'de 1 olmak üzere toplam 4 fabrikada 120.000m2 açık ve 65.000m2 kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor.

Gama Recycle Elyaf ve İplik San. A.Ş.

GAMA RECYCLE ELYAF ve İPLİK SAN. A.Ş.Dünyanın en büyük rejenere iplik imalatçısıdır. Üretim kapasitesi aylık 2.000 Tonun Üzerindedir..

Gama Polyester San. A.Ş.

GAMA POLYESTER SAN. A.Ş. Pamuklu elyaf geri kazanma tesisi, Elyaf boyahanesi ve Pet şişe artıklarından polyester elyaf imalatı için, 2014 yılında devreye alındı.

Geri Dönüşüm Stratejileri ve Sürdürülebilirlik
Manifestosu (Tıklayınız)


Çevre Politikamız :

Gama İplik ve Dokuma
San. A.Ş.

Tanıtım Videosu

Hakkımızda

1997 yılına 2 el iplik makineleriyle ve aylık 80Ton üretim kapasitesiyle başlayan serüven bugün, günlük 100Ton kapasite regenere elyaf ve regenere iplik üretimleri ile Dünya’nın en fazla entegre regenere iplik üretim kapasitesine ulaşılmış olup, aynı zamanda günlük 50 Ton recycle polyester elyaf üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük recycle polyester elyaf üreticisidir.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 2 ve Düzce (Gümüşova) Organize Sanayi Bölgesinde 1 adet olmak üzere toplam 3 fabrikada ve toplam 65.000m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir

 

Rejenere İplik;

Regenere ya da diğer bir ifade ile geri kazanılmış elyaflardan iplik imalatı, özet olarak, tekstil ve konfeksiyon artıklarının toplanıp, parçalanarak tekrar elyaf haline getirilen, elyafların yeniden iplik haline getirilip ekonomiye kazandırılmasıdır.

Rejenere İplikten,

Rejenere iplikler, orijinal elyaflardan yapılan ipliklere alternatif olarak, döşemelik kumaş, halı, kilim, kadife, yuvarlak örgü, triko, çorap, temizlik ürünleri, battaniye vs. gibi maliyet azltıcı maksatlarla kullanılmaktadır.

Gama İplik,

Üretiminin yaklaşık %50'sini iç pazara, %50'sini de 20'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Geri kazanılmış ürünlerden yapılan mamuller, çok sayıda dünya markası tekstil üretimi yapan firmaların koleksiyonlarında kullanılıyor.

Kurucu

Zafer Kaplan, 1964 yılında Gaziantep'te doğdu, Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Tekstil Mühendisliği eğitimi aldı. 1.5 yıl, İngiltere'de yabancı dil pazarlama eğitimleri aldı bu esnada Londra'da konfeksiyon sektöründe çalıştı.

Haberler

Gaziantep'te bir firma ABD, Almanya, Belçika gibi ülkelerden aldığı atık pet şişeleri, kırarak ayrıştırdıktan sonra çeşitli kimyasal işlemlerden geçirerek elyaf ve ipliğe dönüştürüyor ve 35 ülkeye ihraç ediyor.

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/pet-siseleri-iplige-donusturup-ihrac-ediyor/1039479

Ekonomi bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Tekstil atıkları geri dönüşümünde dünya birincisi GAMA Recycle Elyaf ve Íplik fabrikasını ziyaret etti
Ayrıntılar İçin Tıklayınız ...

Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi ile Gama Reycle Elyaf İplik A.Ş arasında Gaziantep Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda, “ARGE Merkezleri İşbirliği” protokolü imzalandı
http://www.milliyet.com.tr/gaziantep-universitesi-ve-gama-recycle-gaziantep-yerelhaber-1912174/ .

Gama Recycle Elyaf ve İplik.bu yıl 16’ncısı düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları’ yarışmasında,
En fazla ülkeye ihracat yaparak ve ihraç ürünlerine çeşitlilik katarak ‘Sınır Tanımayan Şampiyonlar arasında yer aldı.
http://www.hurriyet.com.tr/ihracatin-yildizlari-odullendirildi-40593818